Dinamo nu reuseste sa iasa din pasa proasta, reusind al 3-lea meci fara victorie in Liga 1, dupa 1-1 in deplasarea de la Botosani.

Jocul a inceput bine pentru Dinamo, avand cateva ocazii importante, insa tot gazdele de la Botosani au fost cei care au deschis scorul in min 27 prin Cabrera. Prin forcing-ul facut, Dinamo a reusit sa egaleze totusi in minutele de prelungire ale primei reprize, prin Essombe.

Cu antrenorul suspendat in tribuna, Dinamo nu a reusit o posesie foarte buna, finalul jocului aratand un 58% posesie pentru Botosani, insa ocaziile cele mai clare de gol, au venit de la ros-albi, care ar fi putut pleca chiar cu victoria acasa.

Echipa de start FC Botoșani: Iliev – Patache, Plămadă, Cordoș, Dimitrov – Cucu, Cabrera – Fulop, Vașvari, Martinus – Batin

Echipa de start Dinamo:  Cerniauskas – Fai, Marc, Mevlja, Ghomsi – Serban, Anton – Gavrila, Rotariu, Palic – Essombe

Pentru Dinamo urmeaza o alta deplasare, in apropierea Bucurestiului insa, la Concordia Chiajna pe 28 septembrie de la 21:00