Penultima partida a etapei a 4-a din Liga Nationala Masculina de Handbal s-a disputat in sala Rapid, oponente fiind CSM Bucuresti si CSM 2007 Focsani. Cele doua echipe veneau dupa rezultate diametral opuse. In timp ce echipa bucuresteana a avut un start perfect de sezon cu 3 victorii din tot atatea meciuri, oaspetii din Focsani fac parte dintr-un cvartet nefericit alaturi de CSM Ploiesti, Potaissa Turda si CSU Danubius Galati, nereusind sa acumuleze nici un punc inca in Liga Nationala.Asa cum era de asteptat, Tigrii nu au avut probleme prea mari in acest meci, fiind la conducerea partidei din primul pana in ultimul minut. La pauza tabela arata un 15-8 fara mari eforturi facute de CSM Bucuresti.A doua parte a avut acelasi deznodamant, rezultatul final fiind fara nici un comentariu. 35-20 si Tigrii acumuleaza maximum de puncte dupa primele 4 etape alaturi dr HC Odorhei.

Cel mai prolific jucator fiind Adrian Rotaru, de la CSM Bucuresti, cu 7 goluri marcate