Handbalistele Rapidului au reusit sa aduca prima victorie la echipa, dupa inceputul greu de sezon, abia promovate din liga secunda, cu 6 infrangeri la activ pana la disputarea meciului de azi.

Intr-o atmosfera buna, in ciuda faptului ca la partida nu au participat multi Rapidisti, asta desi echipa de fotbal Rapid are pauza in acest weekend, meciul se anunta unul incins.

Adversara a fost Universitatea Cluj, echipa ce se situa pe pozitia 6 inainte de meci. Partida a inceput greu, iar dupa 15 minute trecute scorul de pe tabela indica nu mai mult de 12 goluri adunate.

Pana la pauza, echipele faceau schimb de avantaj, tinandu-se strans una de cealalta.

La pauza scorul era 15-14, iar repriza a 2-a se anunta la fel de incinsa ca prima.

Jocul Rapidistelor din repriza a 2-a s-a schimbat, iar atacurile in valuri pe partea stanga, le-au produs multe pagube clujencelor. Cu Cristina Niculae in forma mare, extrema stanga a reusit nu mai putin de 12 goluri marcate.

De partea cealalta clujencele pareau ca nu vor sa se dea batute, tinand cont ca jucau cu ultima clasata, insa diferenta de scor aproape de finalul reprizei a 2-a ajunsese chiar la 7 goluri.

Cea mai buna marcatoare a Clujului a fost Biris Paula, cu 7 reusite.

Pe final Rapidistele nu au mai fortat, iar clujencele au reusit sa mai recupereze 3 goluri. SCOR FINAL 32-28