Tigrii de la CSM Bucuresti au avut deplasare grea contra echipei lui Aihan Omer, Dunarea Calarasi.

Meciul a fost la discretia calarasenilor, iar scorul final a reusit sa surprinda pe toata lumea, liderul Ligii Nationale, pleaca invinsa de la Calarasi cu 29-27.

S-a marcat greu, primul gol venind abia dupa 3 minute de joc si tatonari, prin Stamate. Scorul la pauza arata 13-12 dupa o dominare a echipei lui Omer. Atmosfera a fost una sufocanta, tinand cont ca sala a fost plina, asa cum e meci de meci in Calarasi, iar presiune de pe umerii celor de la CSM, s-a vazut pe durata partidei, au alergat continuu dupa egalare.

Meciul a continuat in acelasi ritm pana la final, cu putine aruncari de la 7m, 4/2 respectiv 5/4, dar cu multe eliminari, Calarasi 7  x 2 min, CSM 4 x 2 min.

Cel mai bun marcator al meciului a fost Milosevic de la CSM cu 8 goluri, iar de cealalta parte Gurkovsky, Șania si Bulov au reusit cate 6 goluri fiecare.